В нашому розпліднику є цуценята коргі
Законодавство щодо перетину кордонів для собак піддалося змінам, і важливо розібратися у вимогах та процедурах, якщо ви плануєте подорож у Європу разом із своїм чотирилапим улюбленцем. Давайте розглянемо основні аспекти та рекомендації, які допоможуть вам подолати цей адміністративний процес без стресу для вас та вашого улюбленця.
1. Міжнародний паспорт.
Робиться незалежно від наявності титрів на сказ. Робиться в будь-якій районній державній вет. клініці. Найкраще, завчасно зателефонувати у клініку та перепитати чи є фізичні міжнародні паспорти книжечки зараз в наявності. Дата чіпування собаки у паспорті має бути вказана ДО або в той самий день, що й видача паспорту.
Паспорт для тварини міжнародного зразку
2. Титри на сказ
Титри робляться мінімум через 30 днів після щеплення на сказ. Зробити можна в будь-якій вет. клініці. Десь через 10-14 робочих днів сертифікат титри на сказ у вас, якщо звичайно результат позитивний.
Сертифікат дійсний пожиттєво за умови, що ви будете вакцинувати від сказу день в день щороку (а краще на день-два раніше).
Після здачі крові на титри на сказ собака зможе виїхати тільки через 90 днів (на 91-й день з дня забору крові). Цей час вважається карантинним (сидіти дома собаці не потрібно).
Як здавати кров на титри? Зранку на голодний шлунок.
3. Прямо перед виїздом закордом отримати документи
Форма ф1, її видають на Волинській 12 у місті Києві, у інших містах варто перепитувати через державні вет. клініки. Діє 5 днів і для її отримання необхідно взяти собою собаку та всі необхідні документи на неї.
Сертифікат на виїзд. Її також можа отримати на кордоні, але краще про все подбати одразу. Ця форма ф1 міняється на сертифікат для виїзду, який діє 3 дні. Адреса в Києві — Малинська 20. Про інші міста також варто уточнювати через державні вет. клініки.
З собою взяти тільки документи всі, собаку не потрібно.
Вам будуть казати, що змінити форму ф1 на сертифікат можна і на кордоні, але не ведіться і робіть все в Києві. На кордоні можуть відмовити і не пустити.
В державних клініках немає терміналів, тому завжди беріть собою готівку для розрахування.
Якщо у вас частина щеплень проставлені у старому внутрішньому паспорті, просто возіть з собою два паспорти. Переносити і переклеювати не потрібно.