В нашому розпліднику є цуценята коргі
Поведінкові проблеми у собак можуть викликати неприємності не тільки для тварини, але і для її власників. З найбільш поширених проблем – агресія та страх, саме вони вимагають особливої уваги та розуміння власників.
Агресія у собак може виявлятися як фізичне нападання, гавкання, агресивна поза або навіть грубість. Причини агресії можуть бути різноманітними: від страху або болю до захисту території чи ресурсів.
Як проявляється агресія у собак:
У собаки може бути напружена поза, вигнута спина, підняті вуха та висунуті губи.
Гавкання або вили агресивним тоном.
Напади на інших тварин чи людей.
Які наслідки можуть бути від агресивної собаки? Неконтрольована собака може покусати вас або оточуючих як людей, так і тварин. Це доволі негативний емоціний фон взагалі як і для власника, так і інших тварин.
Як вирішити проблему:
Звернутися до кінолога, який разом з вами зможе скорегулювати поведінку собаку та закріпити позитивний фон вашого улюбленця. Але без вашої прямої участі кінолог, на жаль, впоратись сам не зможе, адже все, в першу чергу залежить від власників тваринки.
Страхи у собак можуть виникнути через погані досвіди або випадки у житті, які вбудували у пам'ять собаки погані емоції, недостатню соціалізацію або неправильне виховання. Собака може боятися інших тварин, людей, об'єктів чи навіть ситуацій.
Як виявити страх у собаки:
Тіло сковане, вуха прижаті, вираз обличчя наляканий.
Постійний вий можливий або гавкання у відповідь на стимул.
Страхи можуть викликати негативні насідки, які ведуть за собою можливу появу агресії для самозахисту, стрес та негативний вплив на фізичне здоров'я улюбленця. Щоб не призвести до поганих "патологій" страху, потрібно вчасно помітити проблему та почати працювати над її вирішенням.
Як вирішити проблему:
Поступово привчати до речей, які боїться собака, використовуючи похвалу за правильну поведінку. Та ні в якому разі не реагувати на страх собаки, щоб заспокоїти, це мотивує собаку боятись, вона відчуває ваш страх за неї та привчає її до наперед некоректної поведінки.
Як привчити собаку не рушити вашу будівлю? Результат такої поведінки може бути недьга вашого домашнього улюбленця, наявність надмірної енергії, тривалої відсутності власника або відсутність уваги.
Забезпечте для собаки достатню кількість вправ та розваг, щоб вона могла виплеснути свою енергію у правильне русло, привертайте більше увагу вашому другу, адже це може бути навіть одним із знаків, що ви не звертаєте на нього достатньої уваги. Проводьте більше часу на прогулянках, щоб ваш улюбленець міг достатньо побігати та лишайте для нього іграшки, щоб не нудьгував. У випадку, якщо не працюють інші пунки можна спробувтаи застосовувати адекватні стимули та працювати з кінологом, задля покращення ситуації.
Завдяки уважному спостереженню, правильному навчанню та розумінню потреб собаки, ви зможете подолати поведінкові проблеми та створити спокійне та щасливе спільне життя. У разі потреби не соромтеся звертатися до фахівців, вони нададуть необхідну допомогу.