В нашому розпліднику є цуценята коргі
Собака - це велика відповідальність, один з найголовніших аспектів догляду за нею є правильний вибір ошийника. Здавалось, тут важко допустити помилку, проте дійсно зробити її дуже і дуже легко. На ринку є багато різних видів ошийників, розглянемо що варто ващої уваги, а що ні.
Зараз у тренді ошийники "шлеї". Їх можна побачити у кожному магазині для ваших улюбленців, але чи дійсно вони варті вашої уваги?
У цуценят, приблизно до року, формується хребет, кісточки та все тіло. У цей період, навіть "ідеально" підібрана шлея може нашкодити. Тоді вже у дорослої собаки можуть початись проблеми по здоров'ю. До року ні в якому випадку не можна вдягати шлейку. Так, вона може бути набагато зручніша, аніж звичайний ошийник, проте в такому випадку ви зіпсуєте здоров'я собаці, а якщо ви планували брати участь у виставках, у вас з'явиться шанс бути дискваліфікованим через поставу.
Обираючи шлею від року, слідкуйте за тим, щоб вона анатомічно правильно сиділа на собаці та не стримувала його рухи.
Удавка
Звичайний ошийник
Шлея
Найкраще до 1 року обрати звичайни ошийник, він має бути по розміру собаки та додатково туди має влазити 1-2 ваші пальці, щоб цуцику було зручно та не душило його. Вже після становлення собаки можна обрати ошийник який забажаєте.